вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nieadekwatnie konserwowane sztachety drewniane błyskawicznie się destruują oraz mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny urok i właściwości. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie należałoby poznać sposoby konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna powinno się rozpocząć od dokładnego i dokładnego przygotowania materiału na ogrodzenie, albowiem od tego uzależniony jest wynik końcowy naszych prac. Przed użyciem produktów do osłony oraz ozdoby sztachet z drzewa niezbędne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Jak konserwujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, wypada nanosić kolejne preparaty, jakie konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, ale nie utworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drewna były trwałe trzeba poświęcić im mnóstwo uwagi i troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku płotów plastikowych. Ów typ płotów jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają także biokorozji stądtoteż dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий